Scandi / Filmy / Bombastický Johan
Bombastický Johan
Pustit online
Ceny Amanda
Nejlepší hudba, Nejlepší masky
2022
MFF Leiden
Nejlepší film
2022
Komedie o dobrodružném životě Johana a jeho dlouhotrvajícím boji o získání své životní lásky, Solvory, kterou v mládí nešťastnou náhodou tak trochu vyhodil do vzduchu.
Výbušná komedie o životě Johana, maloměstského samotáře s citem pro dynamit, který se dostává do neustálého konfliktu s venkovskou komunitou. Johan, který v mládí osiřel, je vychováván svou tetou a strýcem a po celý život se snaží najít své místo ve společnosti a vyrovnat se s celoživotní neopětovanou láskou k dívce ze sousedství, kterou během svého mládí málem rozmetal na kusy.

Hallvar Witzø


Hallvar Witzø je filmový režisér z Osla. V roce 2010 absolvoval The Norwegian Film School s krátkým filmem Tuba Atlantic, s kterým vyhrál studentského Oscara za nejlepší krátký film. Jeho další krátký film Yes We Love (2014) soutěžil o Zlatou palmu v Cannes a získal speciální uznání poroty. Witzø režíroval nespočet norských reklam a známých televizních seriálů jako Helt Perfekt (TVNorge), Kjære Landsmenn (TV2) a Neste Sommer (TVNorge). Jeho celovečerním debutem je komedie Bombastický Johan (2022) z produkce Nordisku. Sledujte podobné SCANDI filmy na Edisonline.

Scénář
Erlend Loe
Střih
Trude Lirhus
Kamera
Karl Erik Brøndbo
Zvuk
Geir Døhlie Gjerdsjø
Hudba
Jørund Fluge Samuelsen
Hrají
Pål Sverre Hagen, Ingrid Bolsø Berdal, Ine F. Jansen, Ingunn Beate Øyen, Vee Vimolmal, Hermann Sabado, Paul-Ottar Haga, John F. Brungot, Trond-Ove Skrødal
Původní název
Alle hater Johan
Anglický název
Everybody Hates Johan
Rok
2022
Země
Norsko
Jazyk
NO
Titulky
CZ
Stopáž
93 min
Žánr
Komedie, Romantický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
04. 5. 2023
Pustit online

Trailer

Ohlasy v médiích

Stuff
Zábavné, a zároveň občas pobuřující skandinávské vyprávění"
Více
Cinemanía
"Výbuchy humoru a TNT s kouskem melancholie"
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím