Be2Can / Filmy / Dealer
Dealer
Pustit online
Když přijde chvíle na splacení dluhu drogovému bossovi, dealer Frank je na mizině. Začíná fatální a ponižující honička za penězi s 9mm kulkou v patách.
Po komplikovaném a neúspěšném obchodu s heroinem přijde drobný drogový dealer Frank o peníze i o zboží a ocitne se v obrovském dluhu u balkánského narkobarona Mila. Frank se tváří v tvář Milově rostoucí frustraci pokouší splatit peníze, ale čas plyne a tlak narůstá. Dealer, dánský kriminální thriller z roku 1996 a debut Nicolase Windinga Refna, je adrenalinová jízda po kodaňském drogovém podsvětí. Zároveň se jedná o herecký debut známého dánského herce Madse Mikkelsena.

Nicolas Winding Refn


Nicolas Winding Refn je kultovní dánský filmový režisér, scenárista a producent. Studoval filmové školu v New Yorku a v Kodani, ani jednu však nedokončil. Pochází z filmařské rodiny a debutoval už ve svých 25 letech filmem Dealer (1996). Jeho další film Bleeder (1999) byl vybrán na Benátský filmový. frstival. V roce 2002 debutoval i mezinárodně s anglicky mluveným filmem Fear X, který byl uvedený na Sundance Film Festivalu. Film Dealer získal ještě další dvě pokračování, která byla uvedena na festivalech v Rotterdamu a Torontu. V roce 2009 natočil dobrodružné drama Barbar a později známé neo-noirové kriminální drama Drive, za které získal na festivalu v Cannes cenu za nejlepší režii. V roce 2016 byl nominován na Zlatou palmu za mysteriózní thriller Neon Demon (2016) v hlavní roli s Elle Fanning. Je autorem a režisérem kriminálních seriálů Too Old to Die Young (2019) a Kodaňský kovboj (2022). Sledujte film Neon Demon na Edisonline.

Scénář
Jens Dahl, Nicolas Winding Refn
Střih
Anne Østerud
Kamera
Morten Søborg
Zvuk
Jim Skau Andersen, Pétur Einarsson, Anne Jensen
Hudba
Povl Kristian, Peter Peter
Hrají
Kim Bodnia, Mads Mikkelsen, Zlatko Buric, Laura Drasbæk, Slavko Labovic, Peter Andersson, Thomas Bo Larsen, Nicolas Winding Refn
Původní název
Pusher
Anglický název
Pusher
Rok
1996
Země
Dánsko
Jazyk
DAN, SWE, SRP, ENG
Titulky
CZ
Stopáž
110 min
Žánr
Akční, Krimi
Přístupnost
18+
Datum premiéry
26. 1. 2023
Pustit online

Trailer

Ohlasy v médiích

AV Club
B+ „Surový, kriminální příběh plný zvratů."
Více
Los Angeles Times
★★★★ „Mladistvá agrese, rafinovaný humor a stupňující se napětí."
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím