Scandi / Filmy / Dealer III
Dealer III
Pustit online
Drogový boss Milo připravuje oslavu dvacátých pátých narozenin své dcery, ale zkomplikují mu to trable v podnikání, když namísto heroinu dorazí zásilka extáze. Je tak přinucen pracovat s novou drogou, o které toho moc neví, a musí najít způsob, jak si udržet svou nadvládu nad kodaňským podsvětím.
Fanoušci Rodiny Sopránů, zpozorněte: filmy z trilogie Dealer od Nicolase Windinga Refna představují to nejlepší z bezprostředních a osobních portrétů každodenního gangsterství — a nepotřebujete vidět žádný z nich, abyste pochopili následující díl. Třetí a nejlepší část série se zaměřuje na srbského drogového krále Mila, který v prvním díle představuje jen vedlejšího záporáka. Kromě toho, že připravuje večeři pro padesát lidí na oslavu pětadvacátých narozenin dcery Mileny, připravuje také komplikovaný obchod s drogami. Když namísto heroinu obdrží deset tisíc tabletek extáze, Milo je z nové drogy zmatený a zavolá bývalého bodyguarda a současného restauratéra Radovana, aby mu pomohl. Refn natočil nervózní, pohlcující film, který se odvíjí jako celovečerní verze paranoiou nasáklé scény vaření těstovin ve Scorseseho Mafiánech.

Nicolas Winding Refn


Nicolas Winding Refn je kultovní dánský filmový režisér, scenárista a producent. Studoval filmové školu v New Yorku a v Kodani, ani jednu však nedokončil. Pochází z filmařské rodiny a debutoval už ve svých 25 letech filmem Dealer (1996). Jeho další film Bleeder (1999) byl vybrán na Benátský filmový. frstival. V roce 2002 debutoval i mezinárodně s anglicky mluveným filmem Fear X, který byl uvedený na Sundance Film Festivalu. Film Dealer získal ještě další dvě pokračování, která byla uvedena na festivalech v Rotterdamu a Torontu. V roce 2009 natočil dobrodružné drama Barbar a později známé neo-noirové kriminální drama Drive, za které získal na festivalu v Cannes cenu za nejlepší režii. V roce 2016 byl nominován na Zlatou palmu za mysteriózní thriller Neon Demon (2016) v hlavní roli s Elle Fanning. Je autorem a režisérem kriminálních seriálů Too Old to Die Young (2019) a Kodaňský kovboj (2022). Sledujte film Neon Demon na Edisonline.

Scénář
Nicolas Winding Refn
Střih
Miriam Nørgaard, Anne Østerud
Kamera
Morten Søborg
Zvuk
Jens Bønding, Mikkel Groos, Henning Wedege
Hudba
Peter Peter
Hrají
Zlatko Buric, Marinela Dekic, Slavko Labovic, Ramadan Huseini, Ilyas Agac, Kujtim Loki, Vasilije Bojicic, Levino Jensen, Marek Magierecki
Původní název
Pusher III
Anglický název
I'm the Angel of Death: Pusher III
Rok
2005
Země
Dánsko
Jazyk
DAN, SRP, POL
Titulky
CZ
Stopáž
108 min
Žánr
Drama, Krimi, Thriller
Přístupnost
18+
Datum premiéry
26. 1. 2023
Pustit online

Trailer

Ohlasy v médiích

TimeOut
„Po skončení filmu se cítíte mizerně, ale toužíte a potřebujete vidět víc."
Více
BBC
„Surový a silný návrat do dánské kriminální série."
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím