Ryan Keating zve na film ONO
Scandi / Filmy / ONO
ONO
Pustit online
MFF Sundance
Půlnoční sekce
2022
Dvanáctiletá gymnastka Tinja se zoufale snaží zavděčit své matce, ženě posedlé snahou prezentovat světu obraz dokonalého rodinného života prostřednictvím svého populárního blogu. Jedné noci však Tinja najde podivné vejce. Schovává ho a udržuje v teple. A když se vylíhne, je to, co se z něj vyklube, k neuvěření…
Dvanáctiletá gymnastka Tinja se zoufale snaží zalíbit své matce, která je posedlá rodinnou image a jejíž populární blog „Krása všedních dní“ představuje idylickou existenci jejich rodiny jako dokonalost na předměstí. Jednoho dne najde Tinja v lese zraněného ptáka, přinese si jeho podivné vejce domů, uloží ho do své postele a pečuje o něj, dokud se nevylíhne. Tvor, který se z něj vyklube, se stane jejím nejbližším přítelem a živoucí noční můrou, která Tinju žijící pod dokonalou slupkou ponoří do zvrácené reality, kterou její matka odmítá vidět. ONO je fascinujícím portrétem podstaty mateřinského instinktu, kdy se Tinja snaží vyrovnat se s opravdovým citovým poutem ke své groteskní a krvežíznivé nově nalezené rodině a zároveň se potýká s rozpadajícím se vztahem se svou vlastní náročnou matkou.

Hanna Bergholm


Hanna Bergholm je finská filmová režisérka, která v roce 2009 absolvovala The University of Art and Design Helsinki s magisterským titulem z režie. Režírovala několik mezinárodně oceněných krátkých filmů a televizních seriálů. Její nejnovější hororový krátký film Puppet Master byl uveden na několika mezinárodních festivalech včetně Fantasia Film Festivalu v Montréalu, Fantastic Festu v texaském Austinu a v MoMě – Muzeu moderního umění v New Yorku. ONO je jejím prvním celovečerním filmem. Sledujte podobné SCANDI filmy na Edisonline.
Scénář
Hanna Bergholm, Ilja Rautsi
Střih
Linda Jildmalm
Kamera
Jarkko T. Laine
Zvuk
Carl Svensson
Hudba
Stein Berge Svendsen
Hrají
Siiri Solalinna, Sophia Heikkilä, Jani Volanen, Reino Nordin, Oiva Ollila, Ida Määttänen, Saija Lentonen
Původní název
Pahanhautoja
Anglický název
Hatching
Rok
2022
Země
Finsko, Švédsko
Jazyk
FIN
Titulky
CZ
Stopáž
91 min
Žánr
Horor
Přístupnost
15+
Datum premiéry
19. 1. 2023
Pustit online

Trailer

Ohlasy v médiích

The Wrap
„Podvratné, nechutné a vizionářské.“
Více
The Guardian
★★★★ „Elegantně děsivý příběh o dospívání."
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím