Scandi / Filmy / UFO Švédsko
UFO Švédsko
Pustit online
Vzpurná dospívající dívka umístěná do pěstounské péče má podezření, že její otec není mrtvý, ale byl unesen. Je odhodlaná zjistit pravdu s pomocí sdružení UFO.
Příběh o dospívající rebelce umístěné do pěstounské péče, která má podezření, že její otec není mrtvý, ale uneslo jej UFO. Za pomocí sdružení UFO Švédsko je odhodlaná vypátrat pravdu. Příběh se odehrává v 90. letech 20. století v malém švédském městě. Produkční společnost Crazy Pictures se inspirovala sdružením „UFO Sweden“, které ve Švédsku spravuje největší UFO archiv na světě — Archiv pro nevysvětlitelné jevy. Film vizuálně připomíná slavný snímek E.T. (1982) a tématicky je blízký filmům Interstellar (2014) či Kontakt (1997).

Crazy Pictures


Crazy pictures je švédská tvůrčí filmařská společnost, která se věnuje – jak sama o sobě říká – neuskutečnitelným projektům a vypráví příběhy, které divákům vyrážejí dech. Svou základnu mají ve studiu Norrköping, kde realizují své šílené nápady a přetvářejí je do finální podoby filmového díla. Jejich prvním celovečerním filmem byl snímek Nepředstavitelné z roku 2018, který se promítal ve více než 100 zemích světa a ve Švédsku se na něj prodalo více než 110 000 vstupenek. Cílem této společnosti je vytvářet inteligentní, ohromující, a zejména filmy z místního prostředí, které budou dostupné celosvětovému publiku. Hlavní inspirací společnosti jsou okázalé a velkolepé americké produkce a jejím základním krédem kolektivismus při výrobě filmového díla. Nejnovější film společnosti z roku 2022 UFO Švédsko vypráví příběh o dospívající rebelce, která má podezření, že jejího otce uneslo UFO. Sledujte podobné SCANDI filmy na Edisonline.

Scénář
Jimmy Nivrén Olsson, Crazy Pictures
Střih
Crazy Pictures
Kamera
Crazy Pictures
Zvuk
Crazy Pictures
Hrají
Eva Melander, Joakim Sällquist, Sara Shirpey, Inez Dahl Torhaug, Jesper Barkselius, Oscar Töringe, Mathias Lithner, Isabelle Kyed
Původní název
UFO Sweden
Anglický název
UFO Sweden
Rok
2022
Země
Švédsko
Jazyk
SWE
Titulky
CZ
Stopáž
120 min
Žánr
Dobrodružný, Sci-Fi
Přístupnost
12+
Datum premiéry
29. 6. 2023
Pustit online

Trailer

Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím