Scandi / Filmy / Všechny mé dopisy spal
Všechny mé dopisy spal
Pustit online
Příběh o tom, jak vášeň, žárlivost a hněv ovlivňují 70 let vztahu, v němž se propojuje několik generací.
Milostný vztah, který vzplane v tomto vášnivém dramatu, má nečekané následky. Podmanivý příběh, založený na skutečných událostech, propojuje tři časové linie a ukazuje vlny vášně, žárlivosti a hněvu, vznikající v mezilidských vztazích a zasahujících celé generace. Ústřední postavou je Karin Stolpe, jež na svých bedrech nese celou šířku příběhu, odehrávajícího se ve 30. letech 20. století. Film zobrazuje její složitý vztah s manželem Svenem Stolpem a vášnivý milostný vztah s Olofem Lagercrantzem. Jak její rozhodnutí ovlivní budoucí generace? Film vznikl na motivy úspěšného stejnojmenného románu Alexe Schulmanna Všechny mé dopisy spal (Bränn alla mina brev) v režii mezinárodně uznávaného režiséra Björna Rungeho (Žena, 2017). Na půdorysu vášnivého dramatu, přesahujícího generace, se setkávají mezinárodní hvězdy Bill Skarsgård (To, 2017 a To Kapitola 2, 2019), Asta Kamma August (Dohoda, 2021). Hvězdnému obsazení odpovídají hlavní postavy Sven, Karin a Olof. Mezi herci se rovněž objeví Sverrir Gudnason (Borg vs. McEnroe, 2017) a Sonja Richter (Den, kdy jsme umřeli, 2020).

Björn Runge


Björn Runge se narodil v roce 1961 ve Švédsku. Je režisérem, scénáristou a dramatikem, který se ve světě filmu pohybuje od svých 20 let. Studoval režii na Dramatiska Institutet ve Stockholmu a v roce 1996 debutoval filmem Harry a Sonja, který je adaptací známého dramatu. Za svůj další film Když se otočím (2003) získal Stříbrného medvěda na Berlinale za mimořádný umělecký výkon a také cenu za nejlepší evropský film. Dosud natočil celkem čtrnáct celovečerních filmů, krátkých filmů a televizních projektů. Věnuje se i reklamní tvorbě, a působil dokonce jako asistent jednoho z nejoriginálnějších režisérů současnosti Roye Anderssona. Sledujte podobné SCANDI filmy na Edisonline.
Scénář
Veronica Zacco, podľa románu Alex Schulman
Střih
Lena Runge
Kamera
Stellan Runge
Zvuk
Göran Edström
Hudba
Jacob Mülrad
Hrají
Asta Kamma August, Bill Skarsgård, Gustav Lindh, Selma Modéer Wiking, Sverrir Gudnason, Björn Kinder, Liam Lundin, Caroline Sehm
Původní název
Bränn alla mina brev
Anglický název
Burn All My Letters
Rok
2022
Země
Švédsko
Jazyk
SWE
Titulky
CZ
Stopáž
120 min
Žánr
Drama, Romantický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
19. 1. 2023
Pustit online

Trailer

Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím