Šárka Gmiterková zve na film Je mi ze sebe špatně
Scandi / Filmy / Je mi ze sebe špatně
Je mi ze sebe špatně
Pustit online
MFF Cannes
Un Certain Regard
2022
Signe a Thomas jsou v nezdravém konkurenčním vztahu, jenž nabere nečekaný zvrat, když Thomas prorazí jako umělec. V reakci na to se Signe zoufale pokouší získat zpět svůj status vytvořením nové osobnosti, pomocí které chce upoutat pozornost a probudit soucit.
Režisér Kristoffer Borgli v této černé, satirické komedii zobrazuje toxický vztah, který rychle eskaluje do děsivých úrovní narcistické sebeprezentace. Signe a Thomas jsou mladý pár s nezdravou vzájemnou soutěživostí, která nabere nebezpečné směřování, když se Thomas náhle prosadí jako umělec. Signe v reakci na to učiní zoufalý, až sebezničující, pokus o opětovné získání svého postavení tím, že úmyslně onemocní, aby přilákala pozornost a probudila soucit. Kristoffer Borgli brilantně satirizuje sebeprezentační tendence v současných médiích a impulzivní hledání pozornosti v nás všech.

Kristoffer Borgli


Kristoffer Borgli pochází z předměstí Osla, kde se už v mládí věnoval skateboardingu a natáčení videí. V roce 2017 debutoval dokumentem DRIB, který byl uveden na festivale South by Southwest. V roce 2018 natočil krátký film Místo zvané realita, za který dostal Cenu norské kritiky za nejlepší krátký film roku. Jeho nejnovější celovečerní film Je mi ze sebe špatně byl v roce 2022 uveden na festivale v Cannes. Kromě dlouhometrážních filmů se věnuje i krátkometrážní tvorbě a reklamě. Momentálně žije v Kalifornii a pod záštitou A24 připravuje celovečerní film s názvem Dream Scenario (2023) v hlavní roli s Nicolasem Cagem. Sledujte podobné SCANDI filmy na Edisonline.

Scénář
Kristoffer Borgli
Střih
Kristoffer Borgli
Kamera
Benjamin Loeb
Zvuk
David Kuuse
Hrají
Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Anders Danielsen Lie, Henrik Mestad, Andrea Bræin Hovig, Seda Witt, Sarah Francesca Brænne
Původní název
Syk Pike
Anglický název
Sick of Myself
Rok
2022
Země
Norsko
Jazyk
NOR, SWE
Titulky
CZ
Stopáž
95 min
Žánr
Drama, Komedie
Přístupnost
15+
Datum premiéry
16. 2. 2023
Pustit online

Trailer

Ohlasy v médiích

The Hollywood Reporter
„Děsivě, ostudně, zábavně povědomé. Malá zlomyslná pochoutka, kterou si užijete"
Více
Cineuropa
„Nezapomenutelný film"
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím