Scandi / Filmy / Emigranti
Emigranti
Pustit online
Ceny Awards
Nejlepší filmová hudba
2022
Ceny Guldbagge
Nejlepší vizuální efekty
2022
Norský MFF
Nejlepší film
2022
Emigranti jsou příběhem Kristiny Nilsson, matky, která v 50. letech 19. století opouští s rodinou chudé Švédsko a vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu v naději, že v Americe najdou lepší život.
V polovině 19. století odešly ze Skandinávie miliony obyvatel kvůli hladu a hmotné nouzi do Ameriky s nadějí lepšího života. V tomto monumentálním příběhu sledujeme Kristínu, Karla-Oskara a jejich malé děti, kteří v 50. letech 19. století opouštějí chudé Švédsko a vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu přes Atlantik do divoké Severní Ameriky. Tato nová stylová adaptace Emigrantů od mezinárodně uznávaného norského režiséra Erika Poppeho (Utoya, 22. července, Králův nesouhlas) s Lisou Carlehed (Tunel) a Gustavem Skarsgårdem (Vikingové) v hlavních rolích je epickým historickým dramatem, založeným na literární předloze Vilhelma Moberga. Film Emigranti, v němž se objevuje i švédská popová senzace Tove Lo, Sofia Helin a Leny Strömdahlová, vyniká jako poutavý a nadčasový příběh o tom, kým jsme, kam patříme a jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili naše děti a dosáhli svých snů.

Erik Poppe


Erik Poppe je jedním z nejuznávanějších a komerčně nejúspěšnějších norských režisérů, který proslul svou důslednou prací s herci a silným vizuálem svých snímků. Erik začal svou kariéru jako reportážní fotograf pro Reuters a Verdens, kde zaznamenával domácí události, ale i mezinárodní konflikty. Pár let po ukončení studií kamery na Dramatiska Institutet debutoval jako režisér filmem Schpaaa (1998), který se dostal do mezinárodního povědomí i díky premiéře na Berlinale. Jeho prvním anglicky mluveným filmem je Tisíckrát dobrou noc (2013) v hlavní roli s Juliette Binoche a Nikolajem Costerim Waldauem. Historické drama Králův nesouhlas (2016) bylo v roce 2017 jako jeden z osmi filmů v užším výběru s možností nominace na Oscara. Všechny jeho filmy byly v Norsku nominovány na Amanda Award. Je zatím jediným režisérem, který byl čtyřikrát oceněný Norskou cenou kritiky. V roce 2018 se hlavní soutěže na Berlinale účastnil jeho ultrarealistický film Utøya, 22. července, který popisuje masakr na letním táboře Utøya v roce 2011. Sledujte film Utøya, 22. července na Edisonline.
Režie
Erik Poppe
Scénář
Anna Bache-Wiig, Vilhelm Moberg, Siv Rajendram Eliassen
Střih
Einar Egeland
Kamera
John Christian Rosenlund
Zvuk
Robert Leib
Hudba
Johan Söderqvist
Hrají
Gustaf Skarsgård, Sofia Helin, Tove Lo, Laurence Kinlan, Lisa Carlehed, Christian Kinell, Ola Normelli, Stefan Cronwall, Goran Aliskanovic
Původní název
Utvandrarna
Anglický název
The Emigrants
Rok
2021
Země
Švédsko, Norsko, Dánsko, Nový Zéland
Jazyk
SWE
Titulky
CZ
Stopáž
148 min
Žánr
Drama, Historický, Romantický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
09. 2. 2023
Pustit online

Trailer

Ohlasy v médiích

The Guardian
★★★★ „Silně odvyprávěný příběh"
Více
Cineuropa
„Citlivé a podnětné"
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím